بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت چیست ؟

معادل انگلیسی این کلمه site optimization می باشد که در واقع با استفاده از قوانین و موادی که توسط موتور جستجوی گوگل مشخص شده است می بایست سایت به نحو مطلوب بهینه سازی شود  ،شرکت پارس تو وب با در نظر گرفتن ۲۵۰ فاکتور در پروژه های سئو  seoو بهینه سازی سایت های کارفرمایان خود و با بهره مندی از آخرین اطلاعات و منابع موجود که در سمینارها و همایش های تخصصی گوگل منتشر می گردد ، موفق به اخذ بیشترین رضایتمندی در پروژه های بهینه سازی سایت های خود گردیده ، بنابر آنچه ذکر شد جهت سئو وب سایت یا همان بهینه سازی سایت می بایست تمام فاکتور های لازم در سئو بهینه سازی سایت seo که توسط موتورهای جستجویی نظیر google مد نظر می باشد انجام گردد .

سئو سایت یا سئو به معنی بهینه سازی سایت در موتور های جستجو (Search Engine Optimization) و امروزه یکی از مراحل مهم و پر اهمیت در طراحی وب سایت سئو و بهینه سازی سایت می باشد . سئو وب سایت یا همان بهینه سازی سایت در معنای  seoپیاده سازی الگوریتم ها و استانداردهای گوگل می باشد که در نتیجه عمل قرارگیری در صفحه اول گوگل به واسط کلمات کلیدی خاص و عبارت بهینه سازی سایت و سئو سایت را حاصل می نماید.

seo

بهینه سازی سایت سئو seo

شما کار طراحی سایت را به اتمام رسانیده اید ولی هنوز به آن اندازه ای که انتظار دارید بازدید کننده ندارید . مشکل اینجاست که شما هنوز روی یکی از راه های خیلی مهم و مفید افزایش بازدید طراحی سایت کار نکرده اید . یعنی سئو وب سایت و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو سایت

سئو سایت یا بهینه سازی سایت seo

(بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ) عبارت است از مجموعه تکنیک ها و مهارت هایی که به یک سایت اجازه می دهد ترافیک و بازدید کننده های بیشتری از موتور های جستجو نظیر Google ، Yahoo و یا Microsoft داشته باشد .

سئو وب سایت و بهینه سازی وب سایت را می توان به دو محدوده اصلی تقسیم نمود :

۱- off-page در بهینه سازی سایت و seo سئو : کارهایی که به طور مستقل از طراحی وب سایت شما انجام می گیرد .

۲ – on-page در بهینه سازی وب سایت و seo سئو : کارهایی که طراحی سایت شما را تغییر می دهد تا رتبه بهتری را در موتور های جستجو بگیرید .

سئو seo و بهینه سازی سایت با خریدن لینک های اسپانسر شده و شماره یک در سیستم تبلیغات گوگل و اظهار بر داشتن یک طراحی سایت درجه اول در گوگل نیست .

خریدن این گونه تبلیغات مربوط به SEM می باشد که به معنای سیستم بازاریابی موتور های جستجو می باشد و در این آموزش قرار نمی گیرد .

سئو سایت و بهینه سازی وب سایت به معنای درجه اول بودن نام شرکت شما نمی باشد .

سئو وب سایت seo و بهینه سازی سایت در صفحه نتایج گوگل

اگر که طراحی سایت شما در حال حاضر رتبه دهم را در جستجوی عبارت “چگونه تخم مرغ درست کنیم” را دارد ، برای این که رتبه جستجوی این عبارت برای این طراحی سایت به یک بهبود یابد ، باید از سئو وب سایت و بهینه سازی سایت استفاده کرد . از آنجا که موتور های جستجو در وب رایج و رایج تر شده اند تقریبا هر کسی که بخواهد در وب دیده شود می تواند از مزایای سایت با بهینه سازی سایت و سئو سایت استفاده کند .

کلمات کلیدی در بهینه سازی سایت و سئو وب سایت seo

در مباحث طراحی سایت و  بهینه سازی وب سایت و سئو وب سایت ، یک کلمه کلیدی عام کلمه ای است که بسیاری از مردم برای آن جستجو می نمایند زیرا آن ها ممکن است نظری مبهم و نامعلوم نسبت به چیزی که به دنبال آن هستند داشته باشند . کلمات کلیدی در پروسه بهینه سازی سایت یا همان سئو سایت خیلی خاص نیستند این کلمات کلیدی خیلی سخت می توانند در گوگل رتبه اول را کسب کنند زیرا تعداد بسیار زیادی طراحی وب سایت وجود دارند که در آن ها مطالبی شامل این کلمات وجود دارد .گرچه اگر شما بتوانید رتبه خوبی برای یک کلمه کلیدی عام به دست بیاورید ، ترافیک بسیار بزرگی را برای طراحی سایت خود به دست می آورید.

خلاصه بهینه سازی سایت و سئو وب سایت seo : سعی کنید که برای کلمات عام رتبه بیاورید ولی به آن به اندازه زمانی طولانی بها بدهید . ما به مبتدیان پیشنهاد می کنیم که یک کلمه کلیدی عام را به منظور انجام پروسه سئو سایت انتخاب کنند اگر که زمینه کاری آن ها خیلی رقابتی نیست .

آنالیزگر سئو وب سایت و بهینه سازی وب سایت

ابزارهای بررسی کلمات کلیدی شامل ۲ بخش جادویی و یک بخش آمارگیری سخت می باشند برای اینکه بتوانید از تکنیک های بهینه سازی سایت و سئو سایت که آموزش می دهیم به خوبی استفاده نمایید ، برای هر کدام از صفحات طراحی سایت بیش از دو تا سه کلمه کلیدی را نشانه نگیرید یکی از اشتباهات متداول مبتدیان بهینه سازی سایت و سئو وب سایت این است که برای هر صفحه بیش از ۵۰۰ کلمه ی کلیدی را مشخص می کنند و توقع دارند که در گوگل برای این کلمات رتبه یک بگیرند . این کار ممکن بود ده سال پیش جواب بدهد ولی در حال حاضر موتور های جستجو از الگوریتم های بسیار پیچیده ای استفاده می کنند و از این راه نمی توان به آن ها حیله زد . به همین دلیل است که بهتر است از تعداد کمی از کلمات کلیدی کوتاه و مختصر شروع شود . برای طراحی وب سایت های جدید تقریبا عیر ممکن است که از همان ابتدا برای تعداد زیادی از کلمات کلیدی رتبه ی خوبی داشته باشند .

بهینه سازی سایت و سئو وب سایت seo با الگوریتم گوگل

در ابتدا که سیستم PageRank ابداع شد تنها گوگل از این تکنولوژی به عنوان مقوله ای در بهینه سازی وب سایت استفاده می کرد ، اما وقتی دیگر موتور های جستجو متوجه شدند که تا چه اندازه سیستم PageRank در افزایش صحت و دقت گوگل نقش داشته است ، تقریبا تمام آنها سیستم PageRank را در بخشی از الگوریتم خودشان در سئو سایت و بهینه سازی سایت قرار دادند. در گذشته در حالی که بسیاری از طراحی سایت ها در حال کار کردن برای افزودن سیستم PageRank به الگوریتم های جستجویشان بودند ، برخی دیگر نتوانستند صبر کنند تا خودشان بهینه سازی سایت یا seo را بسازند و سیستم PageRank را از طریق گوگل اعمال کردند . (مثلا سایت یاهو مدتی از این طریق عمل میکرد صرف نظر از موتور های جستجو ، متخصصان بهینه سازی سایت و سئو وب سایت موتور های جستجو (بهینه سازی سایت خریداران لینک ، صاحبان سایت ها ، فروشگاه داران ، و هرکسی که به دانستن ارزش سایت علاقه مند بود ، به PageRank وب سایت در موتور های جستجو نگاه می کردند تا بفهمند یک طراحی سایت تا چه اندازه مهم است.

پروسه ی افزایش پیج رنک طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت و  seo سئو سایت به طور مستقیم به کسب لینک بستگی دارد . کسب لینک به معنای قرار گرفتن لینک طراحی سایت شما در وب سایت های دیگر به طور طبیعی و یا از طریق خرید لینک می باشد . ما سئو مباحث را با جزئیات بیشتر پوشش خواهیم داد و شما باید هرکدام از مطالب را بخوانید تا با مزیت ها و بدی های هر کدام از منظر سئو سایت و بهینه سازی وب سایت seo سئو آشنا شوید .

تگ عنوان  در بهینه سازی سایت

اولین و مهم ترین اقدام سئو و بهینه سازی سایت seo که باید بر روی صفحات خود انجام دهید تگ عنوان می باشد .

بسیاری از افرادی که از طریق منابع خارجی و یا ویرایشگر متن استفاده می کنند ، قرار دادن تگ meta را که می تواند برای آن ها محبوبیت زیادی در موتور های جستجو و مقوله بهینه سازی سایت و سئو وب سایت داشته باشد را فراموش می کنند.

فواید استفاده از تگ های عنوان که در سئو سایت و بهینه سازی سایت استفاده می شود شامل ۳ بخش میباشد

۱ – کاربری که برای کلمه کلیدی شما جستجو کرده است ، در صورتی که عنوان طراحی سایت شما مثل عبارت جستجو شده باشد ، لینک و عنوان طراحی وب سایت شما را به صورت مشخص (هایلایت ، پررنگ ، bold) شده مشاهده می کند و این به طور قطع می تواند تعداد کلیک برای طراحی سایت شما را افزایش دهد نسبت به وقتی که از تگ عنوان استفاده نشده است .

۲ – باعث افزایش رتبه بندی شما در موتور های جستجو خواهد شد .

۳ – به موتور های جستجو کمک می کند تا بین صفحاتی که ممکن است شبیه هم باشند تفاوت قائل شود .

افزایش تعداد کلیک به واسط سئو وب سایت و بهینه سازی وب سایت seo

سئو  seo یا بهینه سازی سایت در موتور های جستجو تنها قرار گرفتن در رتبه های برتر و صفحات اولیه موتور های جستجو نیست ، بلکه به معنای جذب میزان ترافیکی است که شما از طراحی سایت خود انتظار دارید . اگر شما برای عبارت ” کلاه های رایگان ” رنک #۶ داشته باشید ، هنگامی که کاربری عبارت ” کلاه های رایگان ” را جستجو می کند ، در صورتی که عبارت جستجو شده در عنوان طراحی سایت شما موجود نباشد ، کاربر فرق زیادی میان طراحی سایت شما و دیگر طراحی وب سایت ها مشاهده نمی کند .

در صورتی که عنوان طراحی سایت شما شامل کلمه کلیدی مورد نظر شما باشد ، کاربر با جستجوی کلمه کلیدی ، عنوان طراحی سایت شما را به صورت پررنگ و مشخص مشاهده می کند و این به مقدار بسیار زیادی میل کاربر را برای مشاهده طراحی وب سایت شما افزایش می دهد .

بهبود رنکینگ در اجرای سئو وب سایت  و بهینه سازی وب سایت seo

اکثر مردم اعتقاد دارند که عنوان طراحی سایت جایی است که باید نام تجاری و یا نام دامنه خود را ذکر کنند . این کاملا اشتباه است و عنوان صفحات یکی از آسان ترین راه هایی است که شما می توانید به موتور های جستجو از منظر سئو وب سایت بگویید که صفحه مورد نظر از طراحی وب سایت شما در چه موردی است و نیز صفحات طراحی سایت شما چگونه طبقه بندی شده اند . در حالی که بسیاری از افراد به عنوان صفحات از منظر سئو وب سایت توجه ندارند ، موتور های جستجو به آن توجه می کنند .

اثر محتوا در سئو وب سایت و بهینه سازی وب سایت

به طور شفاف و واضح عنوان و موضوع هر صفحه را با استفاده از تگ عنوان مشخص کنید و به سئو  و بهینه سازی سایت کمک کنید تا بتواند بین صفحات به راحتی وجه تمایز قائل شود .

شما ممکن است دو صفحه در طراحی سایت خود داشته باشید که بسیار به هم شبیه باشند و با کمی تفکر بتوان دریافت که میان آن ها تفاوت هایی هست .