جهت دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت با ما در تماس باشید

نکات کلیدی در ساختار پیوند یکتا سایت وردپرس

همانطور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موثر در سئو سایت، بحث آدرس صفحات است. تمامی اعتبار و قدرت دریافت شده از سمت گوگل و سایت‌های لینک دهنده به سایت شما روی آدرس صفحه جمع‌آوری می‌شود. به همین دلیل وب مستران در زمان انتشار برگه و نوشته توجه ویژه‌ای به پیاده‌سازی ساختار صحیح در پیوندهای یکتا می‌کنند.

توجه داشته باشید که در زمان نصب وردپرس حالت پیش فرضی برای پیوند‌های یکتا از سوی وردپرس در نظر گرفته می‌شود. در این حالت در زمان انتشار نوشته و برگه پیوند یکتا به صورت شناسه یا آیدی صفحه نمایش داده می‌شود. پس نیاز است پس از نصب به منظور انجام تنظیمات کلی پیوند یکتا به بخش تنظیمات مراجعه کنید. در این مقاله از پارس وب آموزشی از نحوه سفارشی سازی انواع پیوند یکتا در سایت‌های وردپرسی به همراه نکات کلیدی آن را برای شما عنوان خواهیم کرد.

پیوند یکتا وردپرس

بهترین پیوند یکتا در وردپرس برای موتور جست و جو

ساختار پیوند یکتا تاثیر بسزایی در رتبه‌گیری سایت و صفحات آن در موتورهای جست و جو دارد؛ به همین منظور لازم دانستیم که قبل شروع توضیحات درباره پیوند یکتا، شمارا با مناسب‌ترین ساختار آن برای موتورهای جست و جو آشنا کنیم. در اصلاحات سئو به بهترین ساختار برای آدرس صفحات Freindly Urls گفته می‌شود.

SEO Friendly URLS به آدرس‌هایی از صفحات گفته می‌شود که شامل کلمه کلیدی اصلی صفحه باشند. این عمل به منظور ایجاد درک بیشتر از صفحه برای انسان و موتور جست و جو ایجاد و بهینه می‌شود. با پیاده‌سازی ساختار صحیح از آدرس شانس صفحه شما برای کسب رتبه‌های بهتر در گوگل بیشتر خواهد بود.

نمونه پیوند یکتا مناسب 

https://parswebdp.com/peyvand-yekta

نمونه یک پیوند یکتا نامناسب برای موتور جست و جو

data studiio

یکی از بهترین حالات و ساختارها برای آدرس صفحات، همان حالتی است که وردپرس از آن به عنوان آدرس پیش‌فرض صفحه استفاده می‌کند. در این حالت هر عبارتی که در عنوان صفحه قرار گیرد مستقیما پس از آدرس دامنه اصلی شما قرار خواهد گرفت.

نحوه انتخاب بهترین پیوند یکتا در وردپرس

پس از نصب وردپرس به منظور تنظیم نحوه نمایش پیوند یکتا به بخش تنظیمات در پیشخوان سایت رفته و روی گزینه تنظیمات عمومی کلیک کنید. در این صفحه لیستی از حالات پیش‌فرض آدرس صفحه توسط وردپرس تهیه شده است و در انتهای آن گزینه ساختار دل‌خواه برای کاربرانی قرار داده شده است که قصد سفارشی‌سازی پیوند یکتا در صفحات سایت خود را داشته باشند. در ادامه به بررسی گزینه‌های موجود در این صفحه می‌پردازیم.

پیوند یکتا پیش‌فرض

هر برگه و نوشته در وردپرس دارای شناسه و آیدی مخصوص به خود است. در این حالت زمانی که پیوند یکتا سایت شما به صورت پیش فرض وردپرس قرار گیرد، آدرس صفحا با استفاده از آیدی مخصوص به آن صفحه ساخته و نمایش داده می‌شود. این حالت به دلیل مشخص نبودن محتوا صفحه در پیوند یکتا برای موتورهای جست و جو تا حدودی نامفهوم بوده و به مدیران سایت و وبمستران استفاده از آن پیشنهاد نمی‌شود.

پیوند روز و نام

ساختار آدرس صفحه در این حالت از عنوان صفحه به همراه زمان انتشار ( سال، ماه، روز) مطلب استفاده می‌کند. طولانی شدن پیوند یکتا در این حالت از فاکتورهای منفی آن است. به یاد داشته باشید که هرچه کارکترهای کمتری در آدرس صفحه استفاده شوند احتمال رتبه‌گیری آن در گوگل بیشتر است.

ساخت آدرس براساس ماه و نام

این حالت هم تفاوت زیادی با حالت قبلی نداشته و فقط به جای استفاده از سال و ماه و روز، گزینه روز حذف شده و 2 گزینه دیگر در آدرس به صورت کامل ذکر خواهند شد.

پیوند یکتا وردپرس

پیوند یکتا عددی

استفاده از شناسه یا همان آیدی در ابتدای آدرس و سپس عنوان نوشته یا برگه در این حالت از ساختار پیوند ایجاد می‌شود. در ورژن‌های قبلی ارائه شده توسط وردپرس به دلیل مشکلاتی از جمله عدم خواندن صحیح پایگاه داده، متخصصین پیشنهاد استفاده از عدد در ابتدای آدرس را می‌کردند. در آن زمان پیوند یکتا عددی از بهترین حالات موجود برای ایجاد ساختار آدرس صفحات بود. اما با گذشت زمان و ارائه آپدیت‌های جدید توسط وردپرس مشکل ذکر شده حل و بهترین حالت برای آدرس صفحات، به استفاده از عنوان آن صفحه تغییر کرد.

بررسی چند نکته کلیدی در انتخاب پیوند یکتا در سایت‌های وردپرسی

  1. با توجه به صحبت‌های متخصصین فعال در این حوزه استفاده از عبارت Html در انتهای آدرس توصیف بیشتری از آن برای موتورهای جست و جو ایجاد می‌کرد. اما امروزه نیاز به استفاده از این عبارت در انتهای آدرس یک صفحه نبوده و قراردادن عنوان نوشته و یا کلمه کلیدی در پیوند صفحه، برای درک موتورهای جست و جو از محتوا آن صفحه کافیست.
  2. در صورتی که پیوند یکتا شما روی حالت استفاده از نام نوشته تعیین شده باشد، سعی کنید از نام‌ها به صورت لاتین استفاده کنید. به طور کل درک موتور جست و جو از زبان فارسی نسبت به لاتین پایین‌تر بوده و به همین دلیل پیشنهاد متخصصین این حوزه استفاده از حروف لاتین است. سرعت بالا در ایندکس شدن مطالب، کپی کردن آسان‌تر آدرس به منظور ایجاد بک لینک، اشتراک گذاری آسان، درک بهترن محتواصفحه و … از مواردی است که با استفاده از آدرس لاتین به دست می‌آید.
  3. در صورتی که دکمه‌هایی مربوط به اشتراک گذاری در مطالب دارید از حالت سفارش وردپرس برای پیوند یکتا آن‌ها استفاده کنید.
  4. در صورتی که سایت شما مدت زمان زیادی از فعالیت آن گذشته و ساختار بهینه‌ای برای آدرس‌های صفحات نداشته‌اید. به منظور تغییر صفحات ابتدا آدرس آن را بهینه‌تر کرده و سپس برای جلوگیری از ایجاد صفحات 404 ( بدون محتوا) آدرس قدیم را به آدرس جدید توسط کد تغییر آدرس 301 انتقال دهید. در صورتی که در سایت وردپرسی خود از افزونه‌های سئو مانند یاست یا رنک مث استفاده می‌کنید، در زمان تغییر آدرس صفحه، ریدایرکت به صورت پیش فرض توسط این ابزارها در صفحه شما اعماد خواهد شد.
ساختار پیوند یکتا
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.